Zhrnutie jesennej časti súťaže

13.11.2018 21:50

    Gbelskí muži jednoznačne dominovali v jesennej časti súťaže a prezimujú na zaslúženom prvom mieste. Na druhý Radimov majú sedem bodový náskok. Z dvanástich zápasov jedenásť vyhrali a len raz prehrali. Súperom uštedrili 46 gólov (najviac zo všetkých mužstiev) a dostali len 8 (najmenej zo všetkých mužstiev). Nemec Dominik vedie s 21 presnými zásahmi tabuľku strelcov.

     Aj hráči dorastu (U19) nezaostávajú za mužmi. Deväť víťazstiev, dve remízy a tri prehry im v konečnom súčte vyniesli 29 bodov a priebežné druhé miesto. V tabuľke majú prvé tri mužstvá zhodný počet bodov, líšia sa len v počte strelených a obdržaných gólov. Na jar bude zaujímavé sledovať boje o prvé miesto. Macánek Martin (11 gólov), Škápik Jerguš (10 gólov) a Kalay Ladislav (8 gólov) sú v prvej desiatke najlepších strelcov.

    V kategórii žiaci (U13 a U15) chýbajú hráči. Nedostatok príslušnej vekovej kategórie sa kompenzoval hráčmi nižších vekových kategórií. Za starších žiakov tak hrávala veľká skupina hráčov, ktorá patrila do mladších žiakov, za mladších žiakov zasa hráči prípravky. Toto rozdelenie sa odrazilo aj v tabuľke. Starší žiaci vyhrali štyri a prehrali sedem zápasov. V tabuľke sa nachádzajú na ôsmom mieste z možných dvanástich. Mladším žiakom sa darilo menej, nakoľko vyhrali len dva zápasy. V tabuľke  sú na predposlednom mieste. 

    Prípravka (U11) vyhrala na jeseň sedem krát a len raz prehrala. Podarilo sa jej získať 21 bodov, čo stačí na druhé mieste. Na prvý Moravský Svätý Ján stráca 3 body, no nie kvôli vyššie spomínanej prehre, ale kvôli tomu, že odohrala o zápas menej. Horný Roman vedie tabuľku strelcov so 46 presnými zásahmi. Prvú päťku najlepších kanonierov uzatvára Pálka Patrik (27 gólov). 

    Hráči predprípravky (U9), ktorí doteraz nehrávali žiadnu súťaž, ukázali, že s nimi treba počítať. Zimovať budú na treťom mieste vďaka šiestim výhram a dvom remízam. Papánek Matúš (29 gólov), Krchňavý Šimon (23 gólov) a Pálka Michal (22 gólov) sú v prvej desiatke najlepších strelcov.

Eva Volková

Späť