Začala jesenná časť futbalovej súťaže

10.08.2018 17:46
Jesenná časť futbalovej súťaže sa pre Gbelanov začala 5.8.2018 na domácom ihrisku. Postupne sa prestriedali starší žiaci, mladší žiaci a Ačko.
Mužstvá starších a mladších žiakov prešli prestavbou. Zo starších žiakov odišla (vekovo) väčšina hráčov. Ak nechceli Gbelania hrať len okresnú futbalovú súťaž, museli chýbajúcich hráčov doplniť z nižších ročníkov (2006 a 2007) a naverbovaním mimogbelských hráčov. Podobne aj mladší žiaci do svojich radov privítali „prípravkárov“ (2008 a 2009). Obe takto obmenené mužstvá hrajú aj túto sezónu III.ligu  SZ ZSFZ.
Prví sa predstavili starší žiaci, ktorí si zmerali sily s ŠK LR Crystal Lednické Rovne. Zo začiatku sa hral vyrovnaný zápas, no viacej z hry mal súper. V prvom polčase sa stav menil raz v prospech hostí. Po zmene strán súper pridal ďalší presný zásah. Sily ubúdali obom mužstvám, no i tak boli vidieť pekné akcie na oboch stranách. Viac síl však mali hostia, ktorí dokázali zvýšiť na konečných 4:0.
Po starších žiakoch nastúpili mladší, ktorí sa taktiež stretli s ŠK LR Crystal Lednické Rovne. Prvý polčas bol v réžii domácich. Hralo sa pred bránou súpera, no gól sa domácim nepodarilo vsietiť. Strelecké nešťastie prelomili Gbelania po zmene strán (Pálka P. 2x, Knotek O.). Ku koncu zabral aj súper a svoju snahu pretavil do jedného čestného gólu. Gbely vyhrali 3:1.
V poobedných hodinách privítalo Ačko TJ Družstevník Zvončín. Gbelom sa od začiatku darilo a do polčasu zaznamenali 5 presných zásahov (Nemec D. 3x, Kučera F., Mráz V.). Po prestávke sa gbelský apetít znížil a skóre sa menilo už len dvakrát, raz na strane domácich (Mihálik M.) a raz na strane hostí. Áčko vyhralo 6:1.