Vysoké výhry mužov a dorastu

30.05.2019 22:54

Do Voderad cestovali gbelskí muži 19. 5. 2019 za povinnými 3 bodmi. Celý zápas mali pod kontrolou a v prvom polčase vlastne stretnutie rozhodli. Napriek víťazstvu 6:0 (Nemec D. 4x, Mráz V., Karas M.) mohli vyhrať minimálne dvojciferným rozdielom, nakoľko kopa šancí zostala nepremenených.

19. 5. 2019 na domácom ihrisku privítal dorast mužstvo z OFK Mokrý Háj. Do zápasu nastúpili Gbelania veľmi aktívne, a už od začiatku predvádzali pekný futbal. Súper sa nedostal do žiadnej vyloženej šance. Aj gól, ktorý domáci dostali, bol z dôvodu neustáleho tlaku na súperovu bránu a nepozornosti v obrannej fáze. Súpera prehrávali domáci kombinačne a aj v osobných súbojoch. Konečne si aj z chuti zastrieľali na súperovu bránu. Zápas nakoniec skončil výsledkom 14:1 ( Macánek M. 5x, Pribyla M. 2x, Škápik J. 2x, Kocák D. 2x, Albrechta A. 2x, jeden vlastný gól súpera) pre Gbelanov.

Žiaci 18. 5. 2019 vycestovali do Kanianky. Tréner Adam Ambra zhodnotil oba zápasy: „ Napriek prehre som s výkonom mladších žiakov spokojný, nakoľko za Gbely nastúpili aj štyria chalani z U9 a v zápase sa proti starším protivníkom nestratili. Fyzicky starší a vyspelejší súper sa dokázal cez nás presadiť a dostali sme päť gólov. Starší žiaci prehrali zaslúžene. Aj napriek tomu, že máme vekovo mladších chalanov, som s výkonom spokojný nebol. Výnimkou boli 5-6 chalani, čo odohrali dobrý zápas a v zápase sa snažili stále hrať svoju hru. Horšie to bolo so zvyškom chalanov, ktorí od prvej minúty zápas odchodili a prakticky sme hrali bez nich a mužstvu absolútne nepomohli. Prehrali sme 1:9 (Nemec V.).“

Ambra Adam, Michal Fedoráš

Späť