Vysoká výhra dorastu

06.05.2019 18:03

Dňa 20.4. nastúpil gbelský dorast proti domácemu mužstvu TJ Iskra - Horné Orešany. Od začiatku zápasu až do posledného hvizdu rozhodcu boli Gbelania dominatným mužstvom na ihrisku. Domácich prehrávali v každom smere a neustále si vytvárali šance na skórovanie. Zápas nakoniec skončil 0:11 v prospech Gbelanov (Macánek M. 4x, Pribyla M., Škápik J., Šarközy F., Šarközy V., Kalay L., Daniel M., Šmida D.).

Prípravka odohrala doma 20.4. svoj posledný zápas v základnej skupine proti Čárom. Pomerne hladký priebeh bol korunovaný víťazstvom domácich 9:3 (Gál A. 2x, Pálka P. 2x, Pálka M., Krušina S., Knotek O., Rafaelis M., Horný R.). Nakoľko Gbely skončili v základnej skupine na treťom mieste, v ďalších zápasoch budú bojovať o celkové siedme až dvanáste miesto.

Na zápas s Holíčom vycestovali 21.4. muži. Do zápasu vstúpili Gbelania dobre. Hneď v druhej minúte zápasu išiel sám na bránu Filip Kučera, no brankár ho vychytal. Od pätnástej minúty hre upadlo tempo. Pred polčasom z priameho kopu sa ujal Holíč vedenia a o chvíľku mohol ešte zvýšiť svoj náskok. Holíč však netrafil prázdnu bránu, na druhej strane po chybe brankára Filip Kučera zrovnal. V druhom polčase bol výkon Gbelanov slabý, neboli absolútne silní na lopte, prehrávali osobné súboje a nevedeli sa presadiť v hre jeden na jedného. V závere mali šancu obe mužstvá, no skóre sa už nemenilo.

Žiaci vycestovali 21.4. do Topoľčian. Starších žiakov bolo málo (8 hráčov + brankár), no i tak súpera prehrávali a dostávali sa do pekných šancí. Tlak Gbelanov korunoval Aleš Petránek svojimi dvomi presnými zásahmi. Ku koncu zápasu dochádzali Gbelanom sily a domáci sa snažili o skorigovanie skóre. Dva smolné góly v sieti Gbelanov zakončili zápas, ktorý tak nakoniec skončil remízou 2:2.

Mladších žiakov bolo presne (10 hráčov + brankár). Výkon Gbelanov bol slabý a Topoľčany ich prehrávali. Jediný gól hostí zaznamenal Patrik Pálka zo štandardnej situácie. Domáci skórovali až osemkrát. Gbely prehrali 1:8.

Predprípravka vyrazila 23.4. do Borského Mikuláša. Prvý polčas sa Gbelanom nevydaril. Hoci otvárali skóre, ďalší gól už nevsietili. Súper naopak skóroval až päťkrát. Po zmene strán hostia pridali, no na Borský Mikuláš to nestačilo. Gbely prehrali 6:14 (Papánek M. 3x, Pálka M. 2x, Rafaelis M.).