Tesné prehry žiakov

24.10.2018 08:06

Muži sa 21. 10. 2018 stretli s druhým tímom tabuľky – Brodské a očakával sa zápas kola. Favoritom boli domáci, ktorí si od začiatku vypracovávali veľa šancí, no mnohé z nich nepremenili. Presadiť sa dokázal len Dominik Nemec, a to hneď dvakrát. Prvýkrát po chybe hosťujúcej obrany a druhýkrát z priameho kopu. Na prestávku do kabín sa išlo za stavu 2:0. Po polčase vsietil gól Filip Kučera po prihrávke od Dominika Nemca a Martin Karas z priameho kopu. Čestného gólu sa dočkali aj hostia, keď po faule na Trubirohu bola nariadená penalta, ktorú Bartal premenil. Následne dovŕšil svoj hatrick Dominik Nemec a do listiny strelcov zápasu sa zapísal aj Lukáš Nemečkay, keď svojou dotieravosťou vystihol odkop hosťujúceho brankára a lopta sa od neho odrazila do brány. Gbely porazili Brodské 6:1.

Mužstvo dorastu vycestovalo 20. 10. 2018 za futbalom do Rohova. Išlo o súpera, ktorý je lídrom tabuľky. Zápas sa začal pre Gbelanov veľmi dobre a už v 14. minúte po góle Martina Macánka viedli 0:1. V 20. minúte však hráč domácich z ofsajdu vyrovnal na 1:1. V zápase už ďalší gól nepadol a zrodila sa spravodlivá remíza, nakoľko hostia boli lepší v prvej polovici a domáci v druhej. Po zápase samotní hráči z Rohova ako aj niektorí fanúšikovia z domácich uviedli, že Gbely boli najlepšie mužstvo, čo u nich hralo. Z Rohova si tak Gbelania odnášajú cenný bod.

Žiaci privítali doma 21. 10. 2018 hráčov z Kútov. Starší žiaci začali dobre a v 13. minúte sa vďaka presnému zakončeniu Vépyho M. dostali do vedenia. Hostia dokázali do polčasu zrovnať a do šatní sa išlo za stavu 1:1. Po zmene strán sa hral vyrovnaný futbal. Domáci sa opäť dostali do vedenia v 43. minúte z kopačky Nemca V. No ihneď po rozohraní hostia vyrovnali a len tri minútky pred koncom zvýšili na 3:2. Zápas, v ktorom by bola spravodlivá remíza, sa skončil výhrou Kútov 3:2. Podobný priebeh mal aj zápas mladších žiakov s Kútmi. Hra bola vyrovnaná, no viacej šťastia mali opäť hostia, ktorí vyhrali 2:1 (Lukáč M.).

Prípravka vyrazila 20. 10. 2018 do Sekúl. Od začiatku udávali Gbely tempo a domácich nepúšťali do šancí. Gbelania si zo Sekúl odnášajú tri body za víťazstvo 21:0 (Horný R. 8x, Pálka P. 7x, Knotek O. 2x, Nemec D., Pálka M., Krchňavý Š., Smolinský S.).

Predprípravka 17. 10. 2018 zavítala do Unína, kde hladko vyhrala 24:4 (Krchňavý Š. 12x, Papánek M. 8x, Rafaelis M. 4x). 20. 10. 2018 privítala predprípravka hráčov zo Skalice. Aj v tomto zápase nezaváhala a súpera porazila 14:7 (Pálka M. 5x, Papánek M. 4x, Rafaelis M. 3x, Krušina S., Krchňavý Š.).