Remíza mladších žiakov a dorastu

04.04.2019 23:23

V nedeľu 31.3 hrali doma žiaci proti Hlohovcu a muži proti Radimovu. Dorast vyrazil na svoj zápas do Zelenča.

Starší žiaci hrali s Hlohovcom v prvom polčase vyrovnaný futbal. Hoci súper už v druhej minúte vsietil gól, domáci dokázali ešte pred odchodom do šatní zrovnať. V druhom polčase sa však začali kopiť chyby, nepresné nahrávky oberali hráčov o sily, čo súper potrestal dvoma ďalšími presnými zásahmi. Starší žiaci prehrali s Hlohovcom 1:3.

Mladší žiaci ukázali opäť svoju bojovnosť. S Hlohovcom, ktorý je na piatom mieste, hrali vyrovnanú hru. V prvom polčase sa vďaka presnému zakončeniu Mohameda Abou Elyazida ujali vedenia. Počas druhého polčasu začali Gbelanom odchádzať sily a Hlohovec zrovnal. Skóre sa viacej nemenilo, a tak si mladší žiaci mohli pripísať prvý bod v jarnej časti súťaže.

Za mužstvom zo Zelenča vycestovali iba s dvomi náhradníkmi. Stretnutie sa odohrávalo viac menej medzi šestnástkami. Napriek tomu začali hostia zápas výborne a mohli viesť už na začiatku. Bohužiaľ futbalisti po pekných útočných kombináciách trestuhodne zahodili a nepremenili ponúknuté šance. Domácich Gbelania prehrávali kombinačne, no ich brána bola zakliata. V závere prvého polčasu však hostia poľavili a domáce mužstvo bolo razom aktívnejšie a aj nebezpečnejšie. Druhý polčas začali Gbelania veľmi opatrne. Toto sa im vypomstilo, keď v 59. minúte rozhodca nariadil pokutový kop proti hosťom a domáci išli do vedenia 1:0. Od tohto momentu domáce mužstvo hralo tak, aby tesný výsledok udržalo. Hostia sa napriek tomu nevzdali, vytvorili si ďalšie šance a v 85. minúte sa v pokutovom území presadil Daniel Gašparovič a hlavou pekne umiestnil loptu do brány súpera. Gbelania mali ešte ďalšie šance, hlavne po skvelej individuálnej akcii Macánka, ktorú brankár vychytal. Hostia boli určite lepším mužstvom. Chlapcov za bojovnosť a prístup k zápasu treba pochváliť, ale do budúcna sa musia vyvarovať kolísavému výkonu počas samotnej hry. Zápas skončil 1:1.

Zápas mužov s Radimovom bol zápas prvého a druhého tímu v tabuľke. Hral sa vyrovnaný zápas a súper hrozil najmä z protiútokov. Aj Gbelania mali niekoľko dobrých šancí, keď Dominikovi Nemcovi chýbalo pol kroka k lopte a ocitol sa sám pred brankárom. Taktiež šanca Tomáša Cvečku ostala nevyužitá, nedokázal prepáliť hosťujúcu obranu. No práve hostia udreli, keď vsietili gól po brejkovej situácii a do kabín sa išlo za stavu 0:1. Druhý polčas začali aktívnejšie domáci, no šance gól nepriniesli. Nad hladinou džal Gbelanov brankár Peter Ravas a neschopnosť súpera premeniť samostatné nájazdy na bránu alebo dokonca aj dvaja na brankára. So snahou vsietiť vyrovnávajúci gól sa množili aj protiútoky hostí, z čoho pramenili aj dva góly do siete domácich. Gbely zápas prehrali 0:3 a vedomí si, že zápas nezvládli, budú sa snažiť odčiniť sklamanie v ďalšom zápase proti Moravskému Jánu.

Prípravka nevstúpila do jarnej časti súťaže najlepšie. Proti mužstvu z Kútov odohrala svoj zápas 3.4. Hoci Roman Horný otváral skóre už v tretej minúte, ďalší priebeh určovali Kúty. Postupne nasádzali Gbelanom 10 gólov. Tie dokázali odpovedať už len raz (Roman Horný), a tak si z Kútov odnášajú prehru 2:10.