Prvé víťazstvo Naftárov na pôde súpera v tejto sezóne

TJ Slovan Šaštín vs TJ Nafta Gbely 1:3 (0:1)

g.d.: Bartal – Karas (11m),Kučera, Zajíček

Zostavy: TJ Slovan Šaštín: Vach – Šedivý (46.Formánek), Sedláček (57. Tokár), A. Mošať, Tuma, Daniel, J.Mošať, Schlosser,Bartal,Danihel, Bulka (C)

TJ Nafta Gbely: Rafaja – Uhrinec (53.Šebesta),Bolebruch(C), Karas, Kratochvíl, Žáček (84.Ondrejkovič), Zajíček, Šúrek, Kučera, Dvořák, Nemec

Žlté karty : A.Mošať, Tuma, Schlosser – Nemec

Naftári vycestovali na ihrisko súpera zo Šaštína s jasným cieľom, získať všetky 3 body a pripísať si prvé body z ihrísk súperov v jesennej časti. Favorit bol v tomto stretnutí jasný, keďže Šaštín sa pred týmto zápasom nachádzal na chvoste tabuľky so ziskom 0 bodov. Výhra sa však nerodila vôbec ľahko. Naftári začali od úvodu dominovať na lopte, no vyloženú šancu si nie a nie vytvoriť. Strely z diaľky končili mimo bránu alebo v náručí domáceho gólmana. V 14.minúte nedovolene zastavil domáci stopér prenikajúceho Kučeru a rozhodca ukázal na biely bod. Pokutový kop s prehľadom premenil Karas a Gbely sa tak ujali vedenia. Herne prvý polčas Naftárom nevychádzal podľa ich predstáv a do vyložených šancí sa vôbec nedostali. Za zmienku stojí len hlavička Kučeru, ktorá smerovala tesne nad a tak isto volej Kučeru, ktorý lízol brvno hosťujúceho brankára. Nakoniec to mohli byť domáci, ktorí mohli vyrovnať, no Daniel hlavičkoval z blízkosti nad. Do kabín sa tak išlo za stavu 0:1 pre hostí. V druhom polčase Naftári s cieľom streliť poisťujúci gól inkasovali po ojedinelej štandardnej situácii domácich, keď v 50.minúte najvyššie vyskočil Bartal a krásnou hlavičkou vyrovnal na 1:1. Po tomto góle hostia zmenili rozostavenie a začali hrať tak, ako si predstavovali. Rýchlymi prihrávkami dostávali domácich pod tlak a začali si vytvárať šance. V obrovskej šanci sa objavil striedajúci Šebesta, keď sa objavil sám pred brankárom, no len tesne minul domácu bránu a tak sa na gól stále čakalo. Domáci začali fyzicky odpadávať a Naftári pokračovali v tempe. Vykúpenie pre hostí nastalo až v 76.minúte, keď rutinérskym lobom Kučera dostal Naftárov do vedenia. Definitívu za stretnutím dal v 81. krížnou strelou z vnútra 16tky Zajíček a bolo jasné, že Naftári zaknihujú prvé jesenné víťazstvo na ihriskách súperov, čím potešili ako aj fanúšikov, ktorí merali cestu do Šaštína, tak aj samých seba, vedenie a trénera.