Prvá výhra starších žiakov v jarnej časti

22.04.2019 10:44

Prípravka na svoj predposledný zápas v základnej časti vycestovala 13.4. do Moravského Svätého Jánu. Dvomi zásahmi v prvom a piatimi v druhom polčase nedali Jány Gbelanom šancu a zvíťazili 7:0.

Dorast vycestoval 13.4. do Smoleníc, ktoré boli dovtedy lídrom tabuľky. Zápas zhodnotil tréner Michal Fedoráš: “Tento zápas sa hodnotí veľmi ťažko, pretože rozhodcom pojem futbal v tomto zápase nič nehovoril. O to smutnejšie je, že išlo o mládež. Páni rozhodcovia trestali iba našich chalanov žltými kartami po tom, čo sa opýtali, aký priestupok vlastne urobili. Zápas sme mali celú dobu pod kontrolou. Boli sme určite lepším mužstvom. Smolné zranenie kapitána Martina Macánka v dvadsiatej minúte a jeho následné vynútené striedanie v dvadsiatej piatej  minúte trochu naše mužstvo vyhodilo z koncentrácie. Druhý polčas sme už však mali opäť pod svojou taktovkou, ale páni rozhodcovia nám neustále dokazovali, že tu nejde o futbal. Domácemu mužstvu stačilo nakopnúť loptu pred naše šestnástkové územie, a tam im rozhodcovia odpískali veľa nezmyselných štandardných situácií, ktorými chceli domácemu mužstvu pomôcť zápas vyhrať. Ja chcem chalanom poďakovať za tento zápas. Napriek trom nezmyselným žltým kartám, ktoré inkasovali, si udržali chladnú hlavu. Hrali do konca a chceli zápas vyhrať. Nakoniec zápas skončil 1:1, a to aj napriek tomu, že mužstvo zo Smoleníc hralo o dvoch hráčov viac, keď pripočítam dvoch rozhodcov, ktorí tento zápas veľmi negatívne ovplyvnili. Gól strelil Fabián Šarközy. Dva góly Jerguša Škápika boli posúdené ako ofsajdové.

Melčice-Lieskové zavítali od Gbelov 14.4., aby sa tu stretli so žiakmi. Starší žiaci odohrali svoj zatiaľ najlepší zápas jarnej časti. Prvý gól vsietil súper, no Gbelania dokázali do polčasu vyrovnať z kopačky Vala A. Po polčase pridal Petránek A. ešte jeden presný zásah a tesné vedenie si už nedali vziať. Zrodila sa tak prvá výhra starších žiakov 2:1.

Aj mladší žiaci hrali veľmi dobre. Na začiatku polčasu síce inkasovali, no potom sa držali statočne a prvý polčas skončil 1:0 pre hostí. V druhej časti hry postupne začali odchádzať sily domácim, čo využil súper a ku koncu pridal ešte dva góly. Gbelania prehrali 0:3, no za výkon si zaslúžia pochvalu.

Áčko privítalo doma 14.4. Moravský Svätý Ján. Gbelania chceli naplno bodovať a priebeh hry tomu od začiatku nasvedčoval. Súpera nepustili do žiadnej vyloženej šance a sólovali, keď gól vsietil Denis Lukáč. Niekoľko veľmi dobrých šancí však nevyužili. No práve súper udrel ako blesk z čistého neba, keď zrovnal na 1:1. Do šatní sa išlo za nerozhodného stavu. Druhý polčas znovu Gbelania súpera zatlačili pred jeho bránu, no s pribúdajúcim časom rástla aj nervozita a nepresné zakončenia. Niekoľko sľubne vyzerajúcich šancí nedokázali opäť premeniť. Bola to strata dvoch bodov a Radimov odsunul Gbely na druhú priečku. Stále majú Gbelania boj o titul vo svojich rukách. Mužstvo prosí fanúšikov o podporu, pretože pravý fanúšik sa pozná práve vtedy, keď sa nedarí.