Prípravka očami trénerov

19.10.2015 22:43

    Za úspechom  gbelskej prípravky stoja nepochybne dvaja ľudia, tréner Peter Baumgartner a trénerka Anna Dvořáková.  Trénovaniu chlapcov sa obaja venujú s maximálnym nasadením, trénuje sa vždy a za každého počasia, na tréningoch nechýba disciplína, dôslednosť  a precíznosť.

    Títo dva sa skvelo dopĺňajú. Tréner chlapcov  posúva dopredu vďaka svojim  odborným znalostiam a sklonu k perfekcionalizmu a trénerka zasa prispieva organizačnými schopnosťami  a najmä láskavou starostlivosťou.

Po ukončení jesennej časti sezóny  sme aj im položili pár otázok.

 

1.Pán Baumgartner, gbelská prípravka urobila výrazný pokrok oproti minulému roku. Čomu za to podľa vás vďačí?

O kvalitnú prácu pri prípravke sa snažíme už tretí rok. Postupnými krokmi sme zmenili zmýšľanie chlapcov a postupne aj ich rodičov. Dnes napr. chlapci bezdôvodne nevynechávajú tréningy a zápasy ako tomu bolo na začiatku. Aj rodičia pochopili, čo chceme od chlapcov a v tomto nás aj podporujú. Dnes prípravka funguje približne tak ako by mala, ale k úplnej spokojnosti je ešte ďaleko. Čo treba  ešte vylepšiť, si však nechám pre seba.

2.Ako by ste zhodnotili jesennú časť tejto sezóny?

Po jesennej časti sezóny sme na prvom mieste bez straty jediného bodu. Nie je to však najpodstatnejšie, podstatné je, že chlapci výkonnostne napredujú a futbal ich baví!

3.V čom si myslíte, že sa chlapci mali ešte zlepšiť?

Snažíme sa o komplexnú prípravu chlapcov a preto by sme ich chceli vo všetkom posunúť do vyššieho výkonnostného levela. S takto pripravenými chlapcami sa bude lepšie pracovať trénerom vo vyšších vekových kategóriách.

4.Ako bude pokračovať zimná príprava?

Ešte chvíľu by sme chceli trénovať vonku, aby tá halová príprava nebola  príliš dlhá. V telocvični budeme trénovať asi až do konca marca podľa počasia. Okrem tréningov chceme odohrať   prípravné zápasy a radi by sme sa zúčastnili aj na halových turnajoch.

5.Chodia chlapci poctivo na tréningy? Chce sa im  vždy?

Účasť na tréningoch sa rapídne zlepšila. Sú to však ešte malí chlapci, preto je pochopiteľné, že niektorým sa občas stane, že im tréning príliš nevonia....

6.Ste zároveň aj trénerom gbelského Ačka. V čom sa tieto tímy odlišujú, kto sa vám trénuje lepšie?

V prvom rade je potrebné si uvedomiť, že ide o dve úplne odlišné kategórie, najnižšiu a najvyššiu. Trénovanie je rozdielne, prípravkári sa učia základy futbalu a pri kvalitnom vedení sú vidieť veľké pokroky u väčšiny jednotlivcov. Pri trénovaní seniorov už výkonnosť jednotlivca príliš neposuniete, ale výkonnosť celého mužstva sa určite posunúť dá.  Určiť, ktoré mužstvo sa mi lepšie trénuje, sa nedá,  pretože obe skupiny majú svoje špecifiká, obe skupiny majú odlišné pozitíva aj negatíva!

 

1.Pani Dvořáková, čo vás priviedlo k trénovaniu a prečo ste si vybrali práve prípravku?

Tým, že mám rada futbal, tak som chodila na každý zápas, aj na tréningy, keď som mala čas a oslovil ma pán Ambra, či by som mu nepomohla, lebo v prípravke práve skončil pán Petránek a tak som sa dostala k prípravke.

2.Myslíte si, že sú chlapci dobrý tím? Hrajú jeden za všetkých, všetci za jedného?

Určite áno.

3.Okolie vníma pána Baumgartnera ako nie príliš komunikatívneho človeka. Ako si s ním rozumiete?

Ja si myslím, že dobre. Aj keď máme niekedy odlišné názory, tak si to vždy vydiskutujeme a prídeme vždy k spoločnému záveru.

4.Pri takto malých hráčoch musíte spolupracovať aj s rodičmi. Ako si s nimi vychádzate?

Ja si myslím, že na parádu :)

 

Za rozhovor ďakuje Petra Horinková

 

 

Späť