Prípravka na turnaji v Rousínove

06.11.2016 21:15

Zimnú prípravu začala prípravka 7.11. 2016 na halovom turnaji v Rousínove v Českej republike. Hráčov privítala krásna, moderná hala a kvalitní súperi. Naše mužstvo hájilo ako jediné farby Slovenska. Hralo sa  na polyuretanovom povrchu s rozmermi 20x40m s piatimi hráčmi (4+1). Hrací čas bol 1x14 minút. Gbely postupne odohrali 7 zápasov, no nie všetky vyšli podľa predstáv hráčov a trénerov. Prvý zápas proti Břeclavi chalanom vyšiel a bez problémov vyhrali 2:0 (Adam Ravas, Vladimír Volek). Ďalší zápas proti Vyškovu síce prehrali 1:0, no mali veľa šancí a bolo to len o futbalovom šťastí. Proti víťazovi celého turnaju, mužstvu Brno, hrali chalani vo vysokom nasadení, podali heroický výkon, no gól nestrelili a dva inkasovali. Chuť si popravili v zápase so Soběšicami, ktoré s prehľadom zdolali 3:0 (Adam Ravas 2x, Roman Horný). Proti Žideniciam podali chalani najlepší výkon. Dlho držali tesné jedno gólové vedenie z kopačky Vladimíra Volka, no v poslednej minúte súper vyrovnal a brali sme len jeden bod. V tomto zápase nás niekoľko krát poškodil rozhodca, ktorý nepískal dve očividné ruky súpera a taktiež fauly proti nám. Po našom najlepšom zápase si chalani dali „pauzu“ a v zápase proti Líšni obdržali debakel 6:0. Posledný zápas so Soběšicami 2 si už chalani nedali vziať a s turnajom sa rozlúčili s výhrou 4:2 (Adrian kocák, Roman Horný, Viliam Nemec, Filip Vanek). Bolo to však víťazstvo vybojované v poslednej minúte. Dlho chalani viedli 2:1, no súper v poslednej minúte vyrovnal. Mužstvo sa však schopilo a behom minúty vsietilo dva góly. Gbelčania tak v konečnom sčítaní obsadili 5.miesto. Farby mesta Gbely i Slovenska hájili poctivo a podali pekný výkon.