Prehra mužov

08.05.2019 20:19

Prípravka hrala 4.5. doma s Cerovou. Veľké množstvo šancí Gbelanov ostalo nepremenené. Naopak súper vyťažil z minima maximum a vyhral 2:1 (Knotek O.).

Dorast sa 5.5 konečne, po troch zápasoch, na ihrisku súpera dočkali domáceho zápasu, kde nastúpili proti OŠK Rohov. Do zápasu nastúpili veľmi dobre a už v druhej minúte gólom Ladislava Kalaya vyhrávali 1:0. Gbelania sa však na začiatku prispôsobili súperovi, ktorý nemal žiadny pohyb na ihrisku. Napriek tomu mali stále loptu na nohách domáci. Keď začali hrať domáci svoju hru, súper sa nedostal do žiadnej vyloženej šance. Aj gól, ktorý dostali, bol z dôvodu zaváhania a chvíľkovej nepozornosti. Gbelania neustále ohrozovali súperovu bránu po pekných útočných kombináciách, ktoré však trestuhodne zahadzovali a nepremenili ponúknuté šance. Súpera prehrávali kombinačne a aj v osobných súbojoch, ale k streleniu gólu pristupovali v niektorých momentoch veľmi pohodlne a nedôrazne. Súper mohol inkasovať oveľa viac gólov. Zápas sa hral za veľmi zlých poveternostných podmienok, silný vietor, dážď bol počas celého zápasu. Gbelania zápas nakoniec zvládli a výsledkom 4:1 porazili mužstvo OŠK Rohov (Ladislav Kalay L. 2x, Šarközy F., Macánek M.).

V Špačinciach nastúpili muži 5.5. Tréner zhodnotil zápas nasledovne: „V zápase nám absolútne nevyšiel začiatok. Hneď v prvej minúte sme prehrávali, čo v zápasoch vonku je nepríjemné. No za sedem minút sme stihli vyrovnať a zápas sme kontrolovali na ťažkom teréne. Paradoxne sme pri konštruktívnej rozohrávke na našej polovici spravili chybu a dostali gól na 1:2. Do druhého polčasu sme išli s tým, že terén bol ťažký na kombináciu. Hrali sme preto jednoducho, dlhé lopty za obranu. Za stavu 1:2 nás súperov brankár vychytal a vzápätí sme dostali gól na 1:3 (Nemec D.). Špačince nás prevýšili v bojovnosti a nasadení a zaslúžene vyhrali.“

V Mokrom Háji hrala prípravka 8.5. Od začiatku boli Gbely lepším mužstvom. Prvý polčas skončil 6:2 pre hostí. Po zmene strán sa domácim podaril vsietiť už len jeden gól, naopak Gbelania rozvlnili súperovu bránu sedemkrát. Gbely vyhrali 13:3 (Horný R. 6x, Pálka P. 4x, Valachovič M. 2x, Knotek O.).