Predposledné kolá súťaže

12.06.2019 22:17

Na domácom ihrisku privítal dorast 1. 6. 2019 mužstvo zo Zelenča. Proti tomuto mužstvu nemali Gbelania najlepšiu bilanciu. Na domácom ihrisku im podľahli 2:1 a ako hostia remizovali 1:1. Napriek tomu išli tento zápas vyhrať a ukázať, že patria v tejto súťaži právom medzi prvú trojku. Toto stretnutie bolo od začiatku pod taktovkou Gbelanov. Súpera prehrávali kombinačne a aj v osobných súbojoch, a konečne si aj z chuti zastrieľali na súperovu bránu. Zápas nakoniec zvládli s výsledkom 4:0 (Kalay L., Šarkózy F., Šarkózy V., Macánek M.) porazili mužstvo ŠK Slávia Zeleneč.

Prípravka vycestovala 1. 6. 2019 na zápas do Hlbokého. Celý zápas Gbelania kontrolovali hru,  boli silní na lopte, a tak zaslúžene vyhrali 7:1 (Nemec D. 2x, Horný R. 2x, Pálka P. 2x,Knotek O.).

Zápasy žiakov s Nemšovou (2. 6. 2019) zhrnul tréner Adam Ambra: „Aj napriek prehre 1:8 (Vanek F.) som bol s výkonom mladších žiakov spokojný. Chalani hrali futbal, mali úseky, kedy dobre kombinovali a dôležité bolo, že celý zápas sa snažili hrať to, čo po nich chceme. Starší žiaci zahrali výborný prvý polčas. Mali sme aktívny vstup do zápasu, kde sme viedli. No v priebehu dvoch minút súper otočil zápas. Potom nastala situácia rovnaká ako zápas predtým, kedy zopár chalanov nebolo v hre a nepomohli zvyšku. Futbal musia hrať všetci jedenásti na ihrisku od prvej až do poslednej minúty. Zápas sme prehrali 3:6 (Nemec V. 2x, Petránek A.).“

Žiaci vycestovali na svoj predposledný zápas 8. 6. 2019 do neďalekých Kútov. Starší žiaci boli futbalovejším mužstvom a najmä v prvom polčase predviedli výborný výkon. Na začiatku druhého polčasu behom dvoch minút dostali 2 góly a už sa im ťažko dostávalo do zápasu. Nakoniec prehrali 1:5 (Vépy M.). Mladší žiaci boli v prvom polčase veľmi nepresní v hre. V druhej polovici to už bolo lepšie, no súper bol o triedu lepší a zaslúžene vyhral 9:1 (Knotek O.).

Dňa 9. 6. 2019 vycestovali naši dorastenci za mužstvom FC Rybky. Zápas sa hral o 14:00 hodine za veľmi horúceho počasia. Chalani začali hneď v úvode veľmi pekne a v tretej minúte vyhrávali 0:1 po góle Martina Macánka. Potom sa nepochopiteľne Gbelania akoby prispôsobili hre a tempu hosťujúceho mužstva a poľavili. Napriek tomu si vytvárali neskutočne veľa gólových šancí, ktoré však nepremieňali. Táto situácia sa nakoniec vypomstila a súper dokázal streliť vyrovnávajúci gól v dvadsiatej minúte. Prvý polčas nebol od našich chalanov 100 %-tný. No nakoniec do polčasu ešte Ladislav Kalay a Martin Macánek premenili svoje šance a polčas skončil 1:3 pre Gbely. Po prestávke nastúpilo na ihrisko iné mužstvo. Gbelania hrali pekný kombinačný futbal, disciplinovane pristupovali k svojim povinnostiam. Súpera prehrávali kombinačne a aj v súbojoch, v každej jednej fáze hry boli lepší a nebezpečnejší. Nakoniec zápas zvládli a vyhrali 4:10. Treba pochváliť aj prístup súpera, ktorý sa snažil využiť každú chybu, resp. nedôslednosť, a tak sa im podarilo streliť až 4 góly . Napriek tomu domáce mužstvo aj s fanúšikmi patrí k jedným z najslušnejších mužstiev v súťaži. Góly vsietili nasledovní hráči: Macánek M. 6x, Škápik J. 2x, Pribyla M. a Kalay L.

Do Brodského išli muži 9. 6. 2019 pre povinné 3 body, a to sa im aj bez väčšieho nasadenia podarilo. Vyhrali vysokým rozdielom 6:0 (Mráz V. 2x, Kratochvíl T. 2x, Karas M., Smolinský D.) a mohli pridať aj ďalšie góly.

Prípravka v oboch zápasoch (Cerová 6. 6. 2019, Čáry 11. 6. 2019) hrala svoju hru, bola silná na lopte a zaslúžene po výborných výkonoch vyhrala obidva zápasy. Cerovú porazila 6:1 (Horný R. 3x, Pálka P. 3x) a Čáry rozstrieľala 10:4 (Horný R. 4x, Pálka P. 4x, Rafaelis M. 2x).

Predprípravka bola v zápasoch so Skalicou (2. 6. 2019) a Senicou (9. 6. 2019) futbalovejšia ako súper. Mala úseky hry, kde aj celkom slušne držala loptu. Skalicu porazila rozdielom triedy 17:8 (Rafaelis M. 6x, Papánek M. 5x, Pálka M. 4x, Krušina S. 2x) a Senicu tesnejšie 11:8 (Rafaelis M. 4x, Pálka M. 3x, Krušina S., Krchňavý Š., Smolka M., Trubiroha P.).  Zápas so Šaštín-Stráže (5. 6. 2019) bol prvý polčas veľmi vyrovnaný. V druhej časti hry však hráči odišli, súper mal lepší pohyb a bol efektívny. Zaslúžene vyhral 12:5 (Rafaelis M. 2x,  Papánek M. 2x, Pálka M.).

Ambra Adam, Michal Fedoráš, Eva Volková

Späť