Posledný zápas dorastu a predprípravky

04.11.2018 19:14

Gbelská predprípravka vyrazila 1. 11. 2018 na svoj posledný jesenný zápas do Senice. Prvých 10 minút sa hralo v slušnom tempe, kde sa striedali šance na oboch stranách. Potom hostia prebrali kontrolu nad hrou do konca prvého polčasu. Začiatok druhého polčasu bol opäť v réžii Gbelanov. Neskôr dominovala Senica, no hostia si už víťazstvo nedali vziať a Gbely vyhrali 13:9.

Predprípravka v jesennej časti ukázala, že s ňou treba počítať. Zimovať bude na treťom mieste z možných deviatich a Papánek M., Pálka M., Krchňavý Š. sú v prvej desiatke najlepších strelcov.

3. 11. 2018 vycestoval dorast za súperom z OFK Mokrý Háj. Posledné mužstvo tabuľky malo byť pre Gbelanov ľahkým súperom. Hostia však od začiatku nehrali dobre, niektorí hráči neplnili taktické pokyny a svoje povinnosti. Pri zakončení boli nedôrazní, potrebovali veľa šancí na strelenie gólov. Taktiež striedajúci hráči Gbelanov, od ktorých sa čakalo väčšie nasadenie a chuť zabojovať o miesto v základnej zostave, sklamali. Tento zápas nakoniec skončil remízou 4:4 (Pribyla M., Škápik J., Kalay L. 2x).

Dorast v jesennej časti osem krát vyhral, tri krát prehral a tri krát remizoval, čo mu v konečnom súčte vynieslo 27 bodov a priebežné piate miesto. Na prvé mužstvo stráca len dva body. Macánek M., Škápik J. a Kalay L. sú v prvej desiatke najlepších strelcov.