Muži zimujú na prvom mieste

30.10.2018 20:13

Posledný zápas jesennej časti odohrali muži 28. 10. 2018 na pôde posledného mužstva v tabuľke - na Starej Turej. Do zápasu išli s cieľom získať tri body, no nakoniec to nebolo také jednoduché, ako postavenie v tabuľke naznačovalo. V prvej polhodine mali hostia množstvo dobrých šancí, no žiadnu nedokázali pretaviť do gólu. Skórovať sa podarilo až Dominikovi Nemcovi, keď mu ponúkol šancu krásnou loptou za obranu súpera Filip Kučera. Dominik preloboval brankára a skóre sa menilo prvý krát. Tesne pred prestávkou mal šancu aj súper, ktorý dovtedy hrozil len sporadicky. Po rohovom kope Gbelanov podržal famóznym zákrokom brankár Peter Ravas. Polčas skončil 0:1. V druhom polčase chceli hostia zvýšiť náskok a dostať viacej kľudu na ich kopačky. To sa im aj podarilo, keď rohový kop zahral Vladimír Mráz a lopta sa dostala až k Filipovi Kučerovi, ktorý pohotovo vsietil. Tento gól však Gbelanom uškodil, akoby sa uspokojili s výsledkom a neboli tak dôslední a dôrazní v súbojoch. Domáci začali viacej hroziť. Brankár Ravas znovu podržal hostí, keď vychytal samostatnú akcia jedného z domácich hráčov. Jedna nenápadná strela spoza šestnástky prekvapila brankára hostí, keď mu lopta tesne pred ním zmenila smer a na prekvapenie všetkých skončila v bránke. Následný tlak súpera už Gbelania ustáli, šancu skórovať mal ešte Dominik Nemec, no brankár hostí bol na správnom mieste. Hvizd rozhodcu ukončil zápas, v ktorom Gbely vyhrali nad Starou Turou 2:1. Gbelania jednoznačne dominovali v jesennej časti súťaže a prezimujú na zaslúženom 1. mieste.  Na druhý Radimov majú sedem bodový náskok. Z dvanástich zápasov jedenásť vyhrali a len raz prehrali. Súperom uštedrili 46 gólov (najviac zo všetkých mužstiev) a dostali len 8 (najmenej zo všetkých mužstiev). Dominik Nemec vedie s 21 presnými zásahmi tabuľku strelcov.

SFC Kopánka Trnava zavítala 28. 10. 2018 do Gbelov, aby sa tu stretla s domácim mužstvom dorastu. Hneď od začiatku sa hral rýchly a dynamický futbal, v ktorom obidve mužstvá potvrdzovali svoje kvality. Hráči Kopánky boli výborní a v niektorých momentoch dominovali, hlavne po individuálnych chybách domácich. Na oboch stranách bolo viacero gólových príležitostí. Gbelanov podržal brankár, ktorý v poslednej minúte zápasu svojim skvelým zákrokom zmaril čistú gólovú šancu súpera. Nakoniec domáci zápas zvládli lepšie a vyhrali 2:1 (Pribyla M., Macánek M.).