Muži odskočili súperom a vedú tabuľku

26.09.2018 11:17

V nedeľu (23.9.2018) čakal na gbelských mužov neľahký súboj na ihrisku Hornej Krupej. Najlepší útok ligy (Gbely) sa stretol so zatiaľ najlepšou obranou (Horná Krupá). Prvý polčas sa hra odohrávala viac menej medzi šestnástkami a šance boli len sporadické. Gbelania hrozili z centrovaných lôpt a z rohov, no žiadna šanca sa neujala. Polčas sa skončil 0:0. Do druhej časti hry vstúpili Gbelania oveľa aktívnejšie a súpera zatlačili na jeho polovicu. Po niekoľkých náznakoch šancí súper fauloval na polovici ihriska. V 77. minúte rýchlo zahraná rozohrávka sa dostala k Tomášovi Cvečkovi, ktorý zo strany vnikol do šestnástky a prudkým prízemným centrom našiel nohu Michala Žáčka. Ten sa dokázal presadiť cez obrancu a skórovať. Následne súper vrhol všetky sily do vyrovnania a dokázal sa dostať do šancí. Po priamom kope podržal hostí brankár Peter Ravas. Pri nasledujúcej šanci súpera prialo Gbelanom šťastie, keď lopta vypadla brankárovi z rúk a útočník nedokázal loptu z bezprostrednej blízkosti zasunúť do brány. Vydreté víťazstvo 1:0 pomohlo Gbelanom odskočiť Brodskému aj Radimovu.

Na zápas (23.9.2018) do Rybiek odchádzal gbelský dorast s cieľom vyhrať a podať kvalitný výkon, čo sa im aj podarilo. Proti FC Družstevník Rybky podali Gbelania ukážkový výkon a s chuťou si zastrieľali na bránu súpera. Od úvodného hvizdu hrali pekný kombinačný futbal, boli rýchlejší a aj technickejší ako súper. Po prvom polčase vyhrávali nad domácim mužstvom 0:2. Druhý polčas začali hostia trochu zaspato, čo sa však vypomstilo a súper v 49.minúte strelil preňho kontaktný gól.  Domácich gól posmelil a v zápätí sa dostali do šance nakopnutou loptou za našu obranu, ktorú nevyužili. Od tohto momentu sa ukázal veľký potenciál Gbelského mužstva, všetci hráči si začali plniť svoje úlohy a opäť boli v každom smere lepší ako súper. Toto sa odzrkadlilo strelením ďalších gólov do siete Rybiek a konečným skóre 6:1 pre Gbely (Šarközy F. 2x, Pribyla M., Škápik J., Kalay L., Kocák D.). Nedá sa nespomenúť najkrajšie momenty zo zápasu: Prvý bol skvelý zákrok brankára Matúša Baču, ktorý vytiahol loptu zo šibenice. Druhým bol krásny gól Fabiána Šarközyho z rohu do brány súpera a tretím bola nádherná centrovaná lopta Michala Pribylu na zbiehajúceho Ladislava Kalaya, ktorý peknou hlavičkou strelil gól. Tieto skvelé momenty, by však nevznikli, ak by za tým nebolo celé mužstvo, ktoré hralo skvelo ako celok a každý jeden hráč si plnil svoje úlohy na ihrisku, a to nie len hráči zo základu, ale aj hráči zo striedačky.

Mladší aj starší žiaci privítali doma 23.9.2018 Častkovce. Prví hrali starší žiaci. Hoci Gbelania boli vzrastom menší, futbalovo sa súperovi vyrovnali. V prvej polovici sa hral vyrovnaný futbal, šance boli na oboch stranách. Gbelania začali tlačiť ku koncu polčasu. Na začiatku druhého polčasu odpískal rozhodca pokutový kop pre Gbely a Nemec V. nekompromisne prekonal brankára Častkoviec. Ten to neuniesol a slovne vynadal rozhodcovi, za čo mu bola udelená červená karta. Hoci od tej doby hral súper v oslabení, rytmus hry sa zmenil v prospech hostí. Častkovce začali viacej tlačiť a snažili sa o vyrovnanie. Gbelania tlak ustáli a udržali tesné víťazstvo 1:0.

Mladším žiakom sa nedarilo. Súper ich od začiatku tlačil a zovrel ich pred vlastnou bránkou. Postupne Častkovce vsietili Gbelom trinásť gólov.

Prípravka vyrazila 22.9.2018 do Čárov. Hostia určovali tempo hry. Súper dokázal odpovedať len z brejkov alebo chýb Gbelanov. Našťastie chýb a brejkov bolo v konečnom zúčtovaní oveľa menej ako presných zásahov hostí, a tak Gbelania vyhrali 10:4 (Pálka P. 5x, Horný R. 3x, Pálka M. 2x).

Predprípravka doma (24.9.2018) hostila Šaštín-Stráže. Hostia sa do Gbelanov pustili hneď od začiatku a strieľali jeden gól za druhým. Našim sa síce podarilo zopár akcií, no na hostí to ani zďaleka nestačilo. Gbelania utŕžili vysokú prehru 4:31 (Papánek M. 2x, Pálka M., Krchňavý Š.).