Mladší žiaci víťazom III.ligy mladších žiakov

11.06.2018 23:33

Posledný domáci zápas odohrali Gbelania 5.6 proti Častkovciam. Začiatok sa domácim vydaril a už v druhej minúte viedli zásluhou Petránka A. Súper však takmer ihneď vyrovnal a začínalo sa od začiatku. Gbelania tlačili, strieľali, no šťastie im neprialo a súper pridal ďalší presný zásah. Do polčasu sa podarilo domácim vyrovnať (Ravas A.), a tak sa do šatní išlo za stavu 2:2. Aj po zmene strán sa hral vyrovnaný zápas. Šance boli na oboch stranách.  V 40.minúte hostia prestrelili brankára domácich a Gbelania akoby stratili silu a chuť hrať. Toto sa odrazilo aj v ďalšom vývoji, čo súper využil a pridal ešte jeden gól. Častkovce vyhrali 4:2.

Na posledný zápas sezóny vyrazili 9.6 hráči do Holíča. Od začiatku Gbelania dominovali a určovali tempo hry. Do prestávky vsietili dva góly (Vépy M., Ravas A.) a po prestávke pridali ďalšie dva presné zásahy (Pálka P., Petránek A). Gbely porazili Holíč 4:0. V zápase si vyskúšali svoje schopnosti aj mladé gbelské nádeje – Knotek O., Bolebruch L., Nemec D.

Mladší žiaci vyhrali ligu so skóre 169:20. Ravas T. sa s 39 presnými zásahmi stal druhým najlepším strelcom a Nemec V. (33 gólov) tretím najlepším strelcom. Petránek A. (22 gólov) veľkú časť sezóny nehral zo zdravotných dôvodov, no i tak obsadil deviate miesto v streleckej produktivite. Len kúsok za ním zaostal Vépy M. (21 gólov).