Mladší žiaci porazili Holíč

08.05.2019 19:38

Dorast vycestovali 27.4. za mužstvom do neďalekého Unína. Tréner zhodnotil zápas nasledovne: „ Vedeli sme, že to bude ťažký zápas, ani nie tak futbalovo, ako mentálne. Tento zápas sa dá zhodnotiť iba krátko. O body sme sa pripravili sami. Boli sme futbalovejší, hrali sme oproti súperovi, ktorý iba nakopával loptu. Napriek tomu sme si so súperom podelili body. Problém bol, že niektorí chalani, ktorí dajú inokedy gól z akejkoľvek šance, tentokrát trestuhodne zahadzovali jednu šancu za druhou. Zápas skončil 2:2 (Macánek M., druhý gól sme dorážali my, ale bol tečovaný hráčom Unína, a tak bol zapísaný ako vlastný).“

Holíč dorazil do Gbelov 28.4. na svoje zápasy so žiakmi. Nakoľko starších žiakov bolo málo (viacerí boli na výlete v Londýne) a Holíč nechcel zápas preložiť, Gbelania stretnutie skontumovali = prehrali 0:3. Mladších žiakov tak posilnili chlapci, ktorí v tejto sezóne nastupovali za starších žiakov. Stretlo sa takmer kompletné mužstvo, ktoré minulý rok vyhralo ligu. Holíč, ktorý figuroval na treťom mieste, Gbelania riadne potrápili. Vďaka trom presným zásahom a svojou dôslednou hrou mu zobrali tri body. Holíč dokázal len skorigovať z pokutového kopu na 1:3 (Abou Elyazid M., Lukáč M., Knotek O.).

Na zápas s predprípravkou dorazilo Hlboké do Gbelov 28.4. V prvom polčase sa hostia držali. Druhý polčas bol už vyslovene v réžii domácich, ktorí zaslúžene vyhrali 21:10 (Rafaelis M. 9x, Papánek M. 7x, Krchňavý Š. 3x, Pálka M. 2x).

Muži privítali 28.4. Mokrý Háj. Do zápasu vstúpili aktívne a dali v úvode aj gól, čo bolo proti tomuto súperovi dôležité. V prvom polčase sa hral vyrovnaný a bojovný zápas. Za stavu 1:0 pre Gbely sa domácim nepodarilo navýšiť skóre a v zápätí zo štandardnej situácie dostali vyrovnávajúci gól. Znovu sa Gbelania dostali do vedenia pred koncom prvého polčasu, no súper stihol ihneď zareagovať a zrovnal stav stretnutia. Do druhého polčasu vstúpili domáci výborne, keď boli aktívnyi a podarilo sa im streliť gól. Zápas kontrolovali a zaslúžene vyhrali 3:2 (Nemec D. 3x).