Mladší žiaci druhí v Halovej lige v Malackách

13.02.2017 19:32

Šesť najlepších mužstiev Halovej ligy mladších žiakov v Malackách sa 12.2.2017 stretlo, aby spoznalo absolútneho víťaza súťaže. V skupine A obsadili prvé tri miesta družstvá TJ Záhoran Jakubov, ŠK Žolík „A“ Malacky, ŠK Záhorská Bystrica a v skupine B FK TJ Kúty, FKP Dúbravka a TJ Nafta Gbely. Víťazi skupín (TJ Záhoran Jakubov a FK TJ Kúty) postupovali priamo do semifinále. Ostatné mužstvá sa museli medzi sebou pobiť o postup do bojov o medaile. Súperom TJ Nafta Gbely o postup do semifinále bolo mužstvo ŠK Žolík „A“ Malacky.  Po prvom polčase sme prehrávali 2:1. V úvode druhého polčasu sme vyrovnali a následne sme pridali ešte ďalšie dva góly. Súperovi sa pred koncom zápasu podarilo výsledok skorigovať na 4:3. Postúpili sme tak do semifinále, kde sme sa stretli s FK TJ Kúty. Zápas bol veľmi vyrovnaný, plný osobných súbojov. Naši dlho držali jednogólové vedenie. V druhom polčase však Kúty vyrovnali a o víťazovi musel rozhodnúť až penaltový rozstrel. Z každého mužstva strieľali traja hráči, no i toto neprinieslo víťaza. Pristúpilo sa tak k hre „náhla smrť“, kedy kopal z každého mužstva jeden hráč. Šťastena sa priklonila na našu stranu, brankár nás podržal a postúpili sme do finále. O prvé miesto sme bojovali s družstvom FKP Dúbravka. V priebehu  1.polčasu sa Dúbravka dostala do dvojgólového vedenia, ktoré sa nám ešte pred prestávkou podarilo skorigovať na 2:1. Po prestávke Dúbravka pridala ďalší presný zásah a naši chlapci naň dokázali odpovedať už len jednou presnou strelou. Prehrali sme 3:2 a obsadili sme tak celkovo pekné 2.miesto.

Výsledky zápasov:

FKP Dúbravka - ŠK Záhorská Bystrica                   1:0

ŠK Žolík „A“ Malacky – TJ Nafta Gbely                   3:4 (Ravas Tomáš 3x, Adam Barbirík)

TJ Záhoran Jakubov - FKP Dúbravka                      2:3

FK TJ Kúty - TJ Nafta Gbely                                  1:1 na penalty 1:2 (Ravas Tomáš; penalty –                                                                                                                                       Petránek Aleš, Ravas Tomáš 2x)

ŠK Záhorská Bystrica - ŠK Žolík „A“ Malacky           1:1 na penalty 1:2

TJ Záhoran Jakubov - FK TJ Kúty                           4:2

FKP Dúbravka - TJ Nafta Gbely                             3:2