Len žiaci nebodovali

10.10.2018 11:13

    Na zápas do Horných Orešan vycestovali gbelskí muži 7. 10. 2018 s cieľom získať 3 body. V prvej štvrť hodine si vypracovali tri vyložené šance, no nepodarilo sa im ich premeniť. Súper zahrozil z protiútoku, no brankár Ravas bol v správnu chvíľu na správnom mieste. Pri „závare“ pred bránkou domácich bol faulovaný Dominik Nemec, a tak rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý premenil  gbelský kapitán Martin Karas. V zápase prevládala vypätá atmosféra, ktorá vyvrcholila menšou zvadou pred polčasom. Do kabín sa išlo za stavu 1:0 pre Gbely. Druhý polčas začal tlakom súpera, ktorý hostia ustáli. Po rýchlej kombinačnej akcii, kedy sa snažil Jaroslav Dvořák prehodiť obranu súpera na nabiehajúceho Dominika Nemca, si domáci strelili vlastný gól. Súper a ani hostia už svoje ďalšie šance nedokázali premeniť, a tak Gbely zdolali Horné Orešany 2:0.

    V 11. kole hranom 7. 10. 2018 privítal dorast na domácom štadióne mužstvo TJ Iskra-Horné Orešany. Do zápasu nastúpili bez viacerých hráčov (chorých a zranených), no s cieľom popasovať sa aj s takouto situáciou a vyhrať. Do zápasu vstúpili domáci veľmi aktívne a už v prvých minútach si vypracovali viacero výborných gólových šancí. Súper sa dostal k bránke Gbelanov iba cez nakopávanú loptu, prípadne po individuálnych chybách a zbytočných stratách lôpt. Do šatní sa išlo za stavu 4:0 pre domácich. Po zmene strán pridali Gbelania ešte dva presné zásahy. Mrzieť môže nepremenený pokutový kop Martina Macánka v 65. minúte. Čo však môže ešte viac mrzieť,  je zbytočný faul Fabiána Šarközyho, ktorý po druhej žltej karte uvidel v 78. minúte od rozhodcu červenú kartu za podrazenie súpera. Zápas skončil síce 6:0 pre domácich (Kalay L. 2x, Macánek M., Škápik J., Šarközy V., Pribyla M.), no ako povedal tréner: “Napriek tomu nemôžme byť so zápasom až tak spokojní, vieme hrať určite lepšie, a preto niektoré vzniknuté situácie v zápase si rozoberieme na tréningu.“

    Starší a mladší žiaci 7. 10. 2018 privítali na domácom trávniku hráčov z Novák.

Starší žiaci mali lepšie aj horšie chvíľky. Slabá streľba na bránu a nepremenené šance hrali do karát Novákom. Tie po chybách v obrane prestrelili päť krát brankára Gbelov. Domáci dokázali odpovedať len raz z kopačky Mareka Vépyho. Starší žiaci prehrali 1:5.

Mladší žiaci mali horšie podmienky - viacerí hráči chýbali. Tréneri Gbelov a Novák sa preto dohodli, že v zápase môžu vypomôcť aj hráči, ktorý dohrali zápas za starších žiakov, no vekovo sú mladší. Gbelania väčšinu času bránili, no vypracovali si aj zopár šancí. Keďže sa im však žiadna nepodarila pretaviť do gólu, Nováky pomerne ľahko zvíťazili 7:0.

    Prípravka vyrazila 6. 10. 2018 do neďalekých Kútov. Od začiatku Gbelania dominovali a hralo sa len pred bránu súpera. Kúty ani raz neohrozili bránu hostí, a tak sa zrodila jednoznačná výhra Gbelov 22:0 (Horný R. 9x, Knotek O. 2x, Valachovič M. 2x, Nemec D. 2x, Krušina S. 2x, Pálka M. 2x, Pálka P., Rafaelis M., vlastný gól súpera).

    Predprípravka doma 8. 10. 2018 privítala Kúty. Začiatok sa domácim nevydaril a v osemnástej minúte prehrávali 1:3. Potom však Gbelania zlepšili svoju hru a hosťom sádzali jeden gól za druhým. Kúty sa dokázali trafiť už len raz. Gbelania nakoniec vyhrali vysoko 12:4 (Krchňavý Š. 4x, Pálka M. 2x, Rafaelis M. 2x, Papánek M. 2x, Krušina S. 2x).  

Eva Volková, Jaroslav Dvořák, Michal Fedoráš

Späť