Len mužom sa darilo

11.09.2018 22:21

Na zápas v Mokrom Háji (9.9.) sa muži pripravovali celý týždeň. Vedeli, že súper ich môže ohroziť len zo štandardných situácií. Prvé minúty však Gbelanom nevyšli a po niekoľkých priamych kopoch sa súper ujal vedenia práve z priameho kopu. Postupne hostia začali zlepšovať hru a vytvárali tlak na súpera, z čoho vzišlo niekoľko šancí a napokon po prihrávke od Petra Zajíčka skóroval Lukáš Daniel a zrovnal stav na 1:1. Zvýšená aktivita Gbelanov pokračovala aj v druhom polčase. Po chybe brankára domácich vybojoval loptu Dominik Nemec a poslal center pred súperovu bránu, kde si nešťastne domáci obranca poslal loptu do vlastnej siete. Súper sa ku koncu snažil vyrovnať, no Gbelania tlak ustáli a doviedli zápas k víťaznému koncu.

Dorast sa stretol 9.9. s Trnavou. Naši futbalisti si na Trnavu verili. Od začiatku sa hral pekný, vyrovnaný futbal, no v 30. minúte dostali Gbelania gól z penalty.  Hoci mali hostia veľa šancí, gól do brány sa im dostať nepodarilo. Trnava v 58 minúte zvýšila na 2:0, čo hostí položilo a dvadsať minút pred koncom domáci pridali posledný gól. Gbelania si z Trnavy odniesli prehru 0:3.

Mladší aj starší žiaci vyrazili v sobotu 8.9. do neďalekého Holíča. Starší žiaci mali slabý začiatok, ktorý využili domáci a skórovali. Gbelania sa však začali postupne zlepšovať, vytvárali si šance, no prestreliť brankára Holíča sa im nepodarilo. Aj po zmene strán pokračoval tlak hostí, no opäť bez gólového konca. Po útlme hostí Holíč pridal dva presné zásahy. Gbelania prehrali zápas, v ktorom mohli minimálne remizovať.

Mladším žiakom sa zápas nevydaril. Hoci mali aj svetlejšie chvíľky, väčšinou sa hralo pred ich bránou. Gbelania nakoniec prehrali 0:4.

Hráči predprípravky si prvý krát vyskúšali, aké je to hrať zápas. Predstavili sa v nedeľu (9.9.) na domácom trávniku proti Borskému Mikulášu. Hoci naši najmladší futbalisti nakoniec prehrali 5:11 (Pálka M. 4x, Rafaelis M.), celý zápas sa držali statočne.