Len dorast nebodoval

18.09.2018 21:46

Dňa 16.9.2018 na domácom štadióne privítali muži mužstvo zo Špačiniec. Do zápasu nastupovali ako favorit. Vedenia sa domáci ujali už v 4. minúte, kedy do prázdnej brány dával gól Dominik Nemec. O pár minút neskôr mohol zvýšiť Filip Kučera, no skórovať sa mu nepodarilo. Na druhej strane pohrozil aj súper, no pod tlakom nedokázal trafiť prázdnu bránu hosťujúci Mrva. V 36. minúte pridal trocha kľudu na kopačky domácich Michal Žáček, keď vsietil gól na 2:0. Do polčasu sa už skóre nemenilo. Súper v druhej polovici viacej otvoril hru v snahe skorigovať výsledok, čo hralo do karát domácim, nakoľko vznikalo viacej priestoru na ich útoky. To využil so šťastím v 53. minúte Michal Žáček, keď jeho centrovaná lopta do pokutového územia doplachtila až do brány. Po rohovom kope v 72. minúte a stečovanej strele od Petra Zajíčka sa lopta dostala až k Dávidovi Karasovi, ktorý pohotovo špičkou tečoval loptu do súperovej siete. Na 5:0 upravoval znovu do prázdnej brány po prihrávke od Michala Mihálika v 83. minúte Dominik Nemec. Na konečných 6:0 upravil znovu Dominik Nemec v 86. minúte, kedy išiel sám na brankára a pred šestnástkou súpera obstrelil brankára. Gbely zaslúžene vyhrali, upevnili si miesto na čele tabuľky a Dominik Nemec so štrnástimi presnými zásahmi vedie tabuľku strelcov.

Dorast doma 16.9.2018 privítal Zeleneč. Do zápasu nastúpili domáci bez Martina Macánka, Viktora Šarközyho a viacerí chalani, ktorí nastúpili, mali zdravotné problémy. Napriek tomu začali zápas výborne a už v 13. minúte mohli viesť rozdielom triedy. Domáci po pekných útočných kombináciách niekoľkokrát dokázali utiecť obrane súpera, no trestuhodne zahodili a nepremenili ponúknuté šance. Hostí prehrávali kombinačne a aj v súbojoch, no brána Zelenča bola pre nich zakliata. Súper vyťažil z minima maximum a po chybe domácich strelil dva góly. Keďže Gbelania nakoniec skórovali len raz (Škápik J.), tak v domácom prostredí prehrali 1:2.

Prípravka privítala 15.9.2018 doma Brodské. Súpera od začiatku prehrávala a súkala mu jeden gól za druhým. Bročania dokázali odpovedať len raz, a tak domáci zvíťazili vysoko 28:1 (Horný R. 10x, Pálka P. 6x, Pálka M. 5x, Nemec D. 4x, Knotek O. 2x, Machlica L.).

Predprípravka vyrazila 16.9.2018 na svoj zápas do Hlbokého. Prvý polčas mali hostia lepší a do šatní sa išlo za stavu 4:1 pre Gbely. Po zmene strán domáci pridali a začali tlačiť. Hra bola zrazu vyrovnaná a štastie sa prikláňalo raz k jedným a raz k druhým. Len tri minúty pred koncom zápasu za stavu 8:8 rozhodol Matúš Papánek o výhre hostí 9:8 (Pálka M. 4x, Papánek M. 3x, Rafaelis M. 2x).

Eva Volková, Jaroslav Dvořák, Michal Fedoráš

Späť