Hodový zápas v réžii Naftárov

28.09.2015 14:26

Zostavy: 

TJ Nafta Gbely: Kling – Kratochvíl, Karas, Bolebruch, Mackura(C), Zajíček, Šúrek, Dvořák (72. Šebesta), Žáček, Nemec(86. Ondrejkovič), Kučera(89. Daniel) 

FK Oreské: Štefka P., Ferik, Baláž(89.Regásek), Kralovič (C), Šefčík, Oliva, Štefka L., Černek,Guoth, Mikuš(46. Hrbatý), Pagáč(65. Štepanovský) Góly: Bolebruch, Karas (11m), Nemec,Šúrek – Guoth 

Žlté karty: Kralovič, Oliva, Černek, Pagáč (všetci Oreské) 

Na hody naftári privítali súpera z Oreského, ktoré sa pred týmto zápasom nachádzalo práve pred domácimi a to o 3 body. Úvod hosťom vyšiel podľa ich predstáv, keď už v 1. minúte po chybe v domácej obrane trestal hosťujúci strelec Guoth. Naftári mali v prvom polčase loptu na kopačkách viacej času, no v koncovke sa nemohli presadiť. Najbližšie k vyrovnaniu mal v polovici prvého polčasu Kučera, keď bol brankár hostí mimo svojho územia, lopta sa dostala práve k nášmu útočníkovi, ten zakončoval technickou strelou do opustenej brány v ktorej stál už len hráč súpera a ten krásnou obranou rybičkou vyhlavičkoval čistý gól. Z následného rohového kopu najvyššie vyskočil domáci Bolebruch, ktorý taktiež prekonal brankára, no na brankovej čiare opäť odkopával jeden z obrancov. V prvom polčase sa viac neudialo a tak sa do kabín išlo za nepriaznivého stavu pre domácich. Do druhého polčasu naskočili domáci s jasným cieľom vstreliť čo najrýchlejší kontaktný gól. To sa im dlho nedarilo. Naftári si prvý krát zakričali gól až v 62. minúte, keď rohový kop Nemca hosťujúci gólman neudržal v náručí, lopta mu vypadla a Bolebruch poľahky vyrovnal na 1:1. O dve minúty, Nemec vystihol rozohrávku hostí, obhodil si domáceho stopéra, ten ho fauloval a bol nariadený pokutový kop, ktorý s prehľadom premenil Karas Martin a domáci behom dvoch minút otočili stav stretnutia. Hostia v druhom polčase mali len jeden náznak akcie, inak bola domáca obrana pozorná. Zlomový gól pridal až 85. minúte aktívny Nemec, ktorý sa rútil sám na brankára, ktorému nedal šancu. Po tomto góle bolo jasné, že všetky body ostanú doma. Bodku za stretnutím dal v 89. minúte Šúrek, ktorému naservíroval do prázdnej brány kapitán Mackura po vyzvŕtaní dvoch obrancov na kraji ihriska. Domáci tak zaslúžene vyhrali a potešili domácich fanúšikov po troch zápasoch, v ktorých naplno nebodovali. 

(Martin Karas)

Späť