Hodová nedeľa úspešná pre domácich

02.10.2018 21:14

Počas hodovej nedele (30. 9. 2018) sa na domácom ihrisku v Gbeloch vystriedali postupne mužstvá prípravky, dorastu a mužov.

Muži sa hneď v prvej minúte ujali vedenia a gól akoby im uškodil. Neboli aktívni, hre chýbalo tempo. Aj napriek zlému výkonu si dokázali vytvoriť veľké množstvo šancí, z ktorých vyťažili ďalšie 4 góly. Veľa šancí v zápase sa im nepodarilo premeniť. Zo strany Gbelanov to bol zatiaľ najhorší výkon v sezóne, ale i napriek tomu vyhrali 5:2 (Nemec D. 3x , Dvořák J., vlastný gól súpera) nad Voderadmi.

Dorast nastúpil pred domácim publikom proti mužstvu zo Smoleníc, ktoré bolo do tohto víkendu lídrom tabuľky. Hráči vedeli, že to bude veľmi náročný zápas. Začali však nekoncentrovane, slabou a nedôraznou hrou najmä v svojej 16-tke, čo súper využil a potrestal gólom v štvrtej a hneď aj v deviatej minúte. Na potešenie trénerov sa hráči začali koncentrovať, nenechávali súperovi priestor na hru, útočili a vytvárali si gólové šance. Do prestávky tak vďaka dvom gólom Jerguša Škápika, dvom gólom Ladislava Kalaya a jednému gólu Fabiána Šarközyho otočiť skóre z 0:2 na 5:2. Druhý polčas však opäť nastúpili nedôrazne a nekoncentrovane. Súper po chybách domácich strelil dva góly a stav zápasu sa zmenil na 5:4. Našťastie Gbelania nedovolili zápas viac zdramatizovať a v 84. minúte Jerguš Škápik svojim prienikom za obranu prekonal hosťujúceho brankára a upravil skóre na konečných 6:4.

Prípravka nastúpila proti druhému mužstvu tabuľky - Kútom. Od začiatku sa hral veľmi vyrovnaný futbal, v ktorom sa hra presúvala z jednej strany na druhú. Raz viedlo jedno mužstvo, raz druhé. V 47. minúte domáci vystrelili na bránu, brankár vyrazil, no hráč Kútov v snahe zabrániť dorážke zobral loptu do rúk. Kopal sa tak priamy kop Gbelanov, ktorý Roman Horný s prehľadom premenil a zabezpečil svojmu mužstvu víťazstvo 5 :4 (Pálka P. 3x, Horný R. 2x).

V hodovú sobotu (29. 9. 2018) mladší a starší žiaci privítali doma hráčov z Kanianky.

Starší žiaci už od 4. minúty prehrávali 0:1, no nevzdávali sa. Viackrát ohrozili súperovu bránu, no bez výsledného efektu. Naopak Kanianka sa do prestávky trafila ešte dva krát, a tak sa do šatní išlo za stavu 0:3 pre Gbely. Aj v druhom polčase si domáci vypracovali viacero šancí, no brána hostí pre nich ostala začarovaná. Kanianka v poslednej minúte skorigovala na konečných 4:0.

Mladší žiaci hrali prvý polčas vyrovnaný zápas bez bránok na oboch stranách. V druhom polčase však poľavili, čo Kanianka využila a behom deviatich minút nasádzala domácim tri presné zásahy. Gbelania len ťažko dohrávali dobre začatý zápas. Minútu pred koncom zvýšil súper na konečných 4:0 pre Kanianku.

Predprípravka vyrazila v piatok (28. 9. 2018) na svoj zápas do Petrovej Vsi. Gbelania jednoznačne dominovali. Súper dokázal vsietiť len tri góly, no hostia až osemnásť. Zápas sa skončil 18:3 pre Gbely (Papánek M. 5x, Krušina S. 3x, Rafaelis M. 3x, Pálka M. 3x, Trubiroha P. 2x, Krchňavý Š., Nemec Š.).