Historický úspech gbelskej prípravky

19.06.2016 21:30

Finálový zápas víťazov prípraviek ObFZ Senica medzi TJ Kúty a TJ Nafta Gbely sa odohral 18.6 v Radimove. Obe mužstvá odhodlané vyhrať, obe mužstvá neporazené v riadnom hracom čase.

Od začiatku sa hral veľmi pekný a zodpovedný futbal podporovaný veľkou kulisou divákov. V 15.minúte z rohového kopu a skrumáže pred bránou ťažili Kúty a otvorili skóre zápasu. Do polčasu ďalší gól nepadol a tak sa do šatní išlo za stavu 1:0 pre Kúty.

V druhej polovici sa tempo hry zvýšilo, šance boli na oboch stranách. V 40.minúte bola nariadená penalta Gbelčanov pre faul v pokutovom území. Nemec V. sa s prehľadom trafil medzi tri žrde a razom bolo vyrovnané. Kúty posledných desať minút tlačili, no Gbely vydržali a tak sa v riadnom hracom čase o víťazovi nerozhodlo. Na rad prišli penalty a v tých sa lepšie darilo Kúťanom. Obe mužstvá predviedli vynikajúci výkon, no víťazom sa mohlo stať len jedno mužstvo. Celkovým víťazom sa stalo mužstvo TJ Kúty.

Gbely v celom ročníku ligy 2015/2016 strelili 72 gólov a inkasovali len 16-krát. Toto skóre svedčí o veľmi kvalitnej skladbe tímu počnúc brankármi, obrancami, útočníkmi, záložníkmi a končiac trénermi. Nemenej dôležitou súčasťou sú aj fanúšikovia, ktorí sprevádzali hráčov na každý zápas.