Gbely víťazne na hody v Krakovanoch

19.10.2015 14:39

FK Krakovany – TJ Nafta Gbely 1:2 (1:2)

g.d.: Kališ – Nemec, Bolebruch

Po minuloročnej výhre Naftárov doma nad Krakovanami 6:1, takisto výhre na ich pôde v pomere 2:5 a tohto sezónnemu tabuľkovému postaveniu oboch mužstiev bolo jasné, že si hostia prišli k súperovi pre 3 body. Od začiatku sa hral veľmi bojovný futbal na veľmi ťažkom teréne. Prvý náznak šance mali Gbelčania, keď Zajíček vyslal kolmicou do úniku Nemca, ten sa rútil na bránu hostí, no v poslednej chvíli mu pred zakončením loptu vykopol jeden z obrancov. Domáci hrozili len po štandardných situáciách a po dlhých autových vhadzovaniach do hosťujúcej 16tky, výsledkom čoho bol gól domácich po hlavičke domáceho kapitána Kališa v 23.minúte. Na ďalší gól diváci nemuseli dlho čakať, keď o šesť minút vystrelil hosťujúci Nemec, strela sa odrazila od žrde a vyrovnal na 1:1. V 40. minúte vyskočil na Nemcov roh najvyššie Bolebruch a hostia sa ujali vedenia 1:2. Za tohto stavu sa odchádzalo do kabín.

Druhý polčas dominovalo na ihrisku len jedno mužstvo a to hosťujúce. Naftári sa tlačili do koncovky veľmi často a zahadzovali jednu šancu za druhou. Najprv v samostatnom úniku vychytal Zajíčka skvele chytajúci domáci brankár Sedlák. O pár minút neskôr Nemec technickou strelou obstreľoval brankára a lopta skončila na brvne. Onedlho Nemec utiekol obrane hostí, zakončoval lobom a aj tento jeho pokus skončil na brvne a následnú dorážkovú hlavičku Dvořáka vykopol z čiare jeden z obrancov. Aby toho nebolo málo, tak konštrukcia brány zastavila Nemcov krásny volej aj po tretí krát v priebehu 15-tich minút a tak Nemcovi nebolo súdené pridať ďalší gól. V samostatnom nájazde na brankára neuspel ani striedajúci Uhrinec, a tak diváci v zápase ďalší gól nevideli, aj keď mali hostia šance na dva zápasy. Hostia zvíťazili „len“ 1:2, ale v konečnom súčte sa rátajú cenné tri body z ihriska súpera.