Gbely v Horovciach len z polovice úspešné

11.03.2018 22:10

Prvé kolo jarnej časti sa začalo pre Gbelanov 10.3 v Horovciach. O 10 hodine nastúpili starší žiaci, ktorých však bolo len 8 hráčov a brankár. Pomôcť im prišli dvaja hráči z mladších žiakov. Starším žiakom sa nedarilo a prehrali 0:6.

Mladší žiaci nastúpili o 12 hodine. Prvý polčas sa hral takmer výlučne pred bránou Horoviec. Prvý krát sa Gbelania tešili z gólu v 12 minúte (Nemec V.) a už o 5 minút (Vanek D.) rozvlnili opäť sieť v bráne Horoviec. Pred polčasom sa však zranil Vanek D. a Gbely dohrávali v deviatich. Ani to však nevadilo, aby sa skóre znova nemenilo v prospech hostí (Pálka P. v 29 minúte) a prvý polčas sa skončil 3:0 pre Gbely. Počas prestávky sa z brankára Butaša A. stal hráč, a tak na druhú časť hry už nastúpili Gbelania opäť v desiatich s brankárom Abou Elyazidom A. Po prestávke sa hralo dlho bez zmeny stavu. Skóre sa menilo až v 44 minúte (Nemec V.), kedy Gbelania už štvrtý krát prekonali domáceho brankára. Horovčania v 48 minúte z rohového kopu zaznamenali jediný presný zásah. Gbelania ešte pridali dva góly (52 minúta Pálka P., 55 minúta z penalty Butaš A.) a zaslúžene vyhrali 6:1.