Finále zimnej halovej ligy mladších žiakov Malacky

16.02.2019 17:37

Vo finále, ktoré sa odohralo 16.2.2019, sa stretli Gbely, Žolík Malacky A, Láb a Zohor. Prenášala sa polovica bodov a celé skóre zo základnej časti. Gbelania v prvom zápase proti Lábu  mali veľmi zlý začiatok. Behom pár minút dostali tri góly. Postupne sa zlepšovali, no gól neprichádzal. Po polčase Láb pridal ďalší presný zásah a bolo takmer rozhodnuté. Ku koncu Gbelania pridali, no zvrat sa nekonal. Dokázali len znížiť na konečných 4:2 (Lukáč M., vlastný gól súpera) pre Láb. V druhom zápase so Zohorom mali opäť Gbelania pomalší štart. Postupne sa rozohrali a nasádzali Zohoru 11 gólov (Horný R. 4x, Nemec V. 3x, Pálka P. 3x, Valla O.).  V poslednom zápase sa stretli so Žolíkom Malacky A. Hral sa veľmi kvalitný a vyrovnaný zápas. Viacej z hry mali Gbely, hoci najprv prehrávali 0:1 a neskôr 1:2. Veľké množstvo šancí Gbelanov však nebolo korunovaných gólom. Prehra Gbelov 1:2 rozhodla o ich celkovom treťom mieste v zimnej halovej lige.