Body v prvom kole brali len muži

27.03.2019 22:09

V sobotu 23.3.2019 začala jarná časť futbalovej ligy pre žiakov a dorast. Muži na prvý zápas vyrazili do Zvončína v nedeľu 24.3.2019.

S futbalistami z Lednických Rovní si zmerali sily mladší aj starší žiaci, ktorí dorazili na ich štadión. Najprv hrali starší žiaci, ktorí mali neľahkú úlohu popasovať sa z mužstvom z druhého miesta tabuľky. Skóre otvoril súper už v piatej minúte a do polčasu pridal ešte dva presné zásahy. Po zmene strán pridal súper ešte 4 góly. Starší žiaci prehrali 0:7.

Mladší žiaci, ktorých tvorili až na dvoch hráčov chlapci z prípravky, bojovali statočne. No ani oni nedokázali poraziť súpera a jediný čestný gól vsietil Patrik Pálka po peknej akcii Alexa Gála.  Mladší žiaci prehrali 1:8.

Domáci zápas dorastu zhodnotil tréner Michal Fedoráš: Naši dorastenci nastúpili proti lídrovi tabuľky FK AŠK Slávia Trnava. Chalani dnes nemali svoj deň. Každý, kto ich videl hrať v zimnej príprave na turnaji v Dubňanoch vie, že toto neboli oni. Ťažko zhodnotiť tento zápas z pozície trénerov. Chalani v začiatkoch neposlúchli taktické pokyny a vypomstilo sa to výsledkom 0:4 už do polčasu.  Musíme sa do budúcna vyvarovať nezmyselným faulom na hranici šestnástky a počúvať pokyny trénerov. Zbytočne nenakopávať lopty, ktoré zbierali hráči súpera. Dať si záležať na prihrávkach. Záver je, že celé mužstvo musí hrať ako jeden tím, nikto sa nemôže spoliehať na to, že na ihrisku zaňho „odmaká“ spoluhráč.  Napriek zlému štartu verím, že toto mužstvo ukáže svoju silu a aj svoju kvalitu v ďalších zápasoch. Konečný výsledok zápasu skončil kruto voči našim - 1:5. Gratulujeme ale  súperovi, nakoľko mal väčšiu vôľu a chuť vyhrať, a tak byť na čele tabuľky.

Na zápas do Zvončína išli Gbelania s jasným cieľom získať 3 body. Vedeli, že ich nečaká ľahký zápas. To sa aj počas prvého polčasu potvrdilo, kedy sa hral bojovný, vyrovnaný futbal. Najväčšou šancou hostí bol priamy kop, ktorý zahrával Vladimír Mráz, no domáci brankár sa blysol výborným zákrokom. Zvončín mal tiež niekoľko dobrých šancí, ale proti ich skórovaniu bol brankár Peter Ravas. V druhom polčase chceli Gbelania zvýšiť tlak a vsietiť vytúžený gól. Po prieniku do pokutového územia bol faulovaný Vladimír Mráz a nariadený pokutový kop, ktorý premenil Dominik Nemec. Po pár minútach mal veľmi dobrú šancu Michal Žáček, no nepremenil ju. Následný záverečný tlak domácich Gbelania ustáli, a tak si priviezli veľmi cenné 3 body.