A mužstvo podlahlo lídrovi zo Straží

20.09.2015 19:13

7. kolo 5.liga západ – A mužstvo Spartak Stráže - Nafta Gbely 3:1(0:0) g.d: Kučera

Po výhre na ihrisku horúceho ašpiranta na postup(Trebatice) sa domáci Spartak predstavil v derby stretnutí oproti Naftárom. Tí prišli do Stráži bodovať, čo od začiatku aj potvrdzovali na ihrisku. V prvej šanci sa ocitol Nemec, no nedokázal v dobrej šanci loptu umiestniť za Hladkého. Domáci boli v prvom polčase málo nebezpeční a takmer Rafaju v bráne neohrozili. Hru mali v moci Gbely a aj keď bez vyloženej šance, tak diktovali tempo. Do druhého polčasu už vybehol iný Spartak a pritlačil Gbely na vlastnú polovicu. Prvý krát si v Strážach zakričali gól po Vachovej štandardke, keď sa na zadnej žrdi presadil Hrubša a bolo 1:0. Obraz hry sa zmenil a Stráže si vypracovávali viac šancí a Gbely naopak upustili od tempa v prvom polčase. Po chybe v rozohrávke Naftárov sa zmocnil lopty Vach a vysunul do úniku Poláka a ten zvýšil - 2:0! Následnú strelu Konečného Rafaja kryl a Vach s Polákom v ďalších šanciach neuspeli. Stráže aj tak tretí gól dali, po rohovom kope sa presadil Šustek a bolo 3:0. Gbely si za svoj výkon v prvom polčase zaslúžili viac, no futbal sa hrá 90.minút. Čestný úspech za Naftu zaznamenal bývalý hráč Spartaka Filip Kučera v 90.min. a znížil na konečných 3:1.